pühapäev, veebruar 22

Gripp ja Arsenal

No oli ju selge, et ega see viiruste ja gripilaine ei saa minust jälgi jätmata mööda minna. Mannugi mainis, et toob mulle oma eksootilise viiruse kaasa. No nii hull mul veel pole. Aga hea kah mitte. Tahaks tsiteerida mind ennast - et jõle näkane on üksi kodus haige olla... 

Aga mu vanaema sai valla aukodanikuks ja tädipoeg läheb maavalitsuse vastuvõtule ja kui ma teisipäeval siin üksisilmi oma pidulauda ja telekat jõllitan, siis saan sealt ka teda (tädipoega siis) vaadata. Seks puhuks, et vanaema mulle homme mõneks tunniks külla tuleb, tegin kasukat. Kaks tükki. Teise võtan tööle kaasa... Et vaatamata haige olemisele suudan ma isegi natuke asjalik olla.

Üritasin oma palavikusegast pühapäeva siis kinupildiga sisutada. 
Filmi nimi on "Arsenal" ning valminud on see 1928 aastal Ukraina ja Venemaa ühistööna. Autorit peetakse propagandafilmide alal asjatundjaks. No mina ka ei tea. Suurel hulgal totra näoga jõllitamist ja rusikatega vehkimist ei suutnud mulle küll selgeks teha, miks kommunism siis nüüd nii hea on. No ja üks näitajaid on seegi, et 20 minutit enne filmi lõppu ma mõnusalt magada norisesin. No ei suutnud lihtsalt. 

A samas on nende mustvalgete tummfilmide juures midagi, mis mind võlub. Filme tehti nagu fotot - valgus-vari-kadreering oli nii täpselt paigas, et kena snapshoti saab peaaegu igast kaadrist. Muusika on ka sehuke, et sellega saaks mind vastu hommikut üllatada. 

(Ükskord ma sain kena äratuse osaliseks, kui playlistis tuli peale "Dropkick Murpiest" miskine pidulik sümfooniaorkestriga mängitud suurejooneline lugu. Kui onud juba seletama hakkasid, siis sain aru, et ei olnudki tegu mu korterikaaslase poolt salaja muretsetud klassikalise muusika palaga vaid kogemata kombel oli sinna nimekirja "Valgus Koordis jäänud")

Aga tagasi kinupildi juurde. 
Lisaks visuaalselt kena olemisele on ses filmis krdi palju sümboleid ja lihtsalt poosides seismist. Oi mulle meeldisid need kaks tüüpi, kes kahe suupoolega sivkasid sisse ajasid, nii et vuntsid koori täis.

A sisulise poole pealt - no ei teadnud ma Ukraina ajaloost enne suurt midagi ja ei tea ka nüüd.
Eks miskine kord peaks välja uurima, et mis selle relvatehase ülestõusu ja Nõukogude Liitu astumisega siis täpsemalt oli...

A kenasid pildikesi kah siia juurde. Illustreerivat materjali, kui nii võib öelda. 
Peategelane...

...peab massidele kihutuskõnet.

Üks õnnetu pätakas (vaata seda varju seinal - super!)


Kas sul on turvis seljas, et sa maha ei kuku? 

Palju tsiteeritud ja -kiidetud naerugaasi moment

"Lasksin varese. Ilm on hea"

Väike tissinäppimine. Nagu muuseas...

Poosid.

Emal oli kolm poega...

Kommentaare ei ole: